Mobilne aplikacje dzisiaj dostępne są nawet w telewizorach

Mobilne aplikacje dzisiaj dostępne są nawet w telewizorach

Kiedy na polskim rynku pojawiły się smartfony z dostępem do tysięcy aplikacji nikt nawet nie przypuszczał, że te aplikacje mogą być dostępne również na telewizorach. Tym czasem dzisiaj mobilne technologie możemy znaleźć nawet w urządzeniach, które teoretycznie powinny służyć do oglądania programów telewizyjnych. Dostęp do wielu ciekawych aplikacji określa się funkcją smart i dzisiaj praktycznie wszystkie telewizory posiadają już takie centrum rozrywki i aplikacji. Prekursorem była chyba firma samsung, która już od dawna oferuje w swoich telewizorach rozrywkę na życzenie. Większość aplikacji związana jest z oglądaniem materiałów video na życzenie, ale możemy znaleźć też gry czy wiele innych funkcjonalnych programów dedykowanych na telewizory. Na ile to jest przydatne to trudno dzisiaj ocenić. Na pewno funkcje, jakie oferują telewizory samsung bardzo mocno usprawniają korzystanie z tych urządzeń. Podstawową funkcją nowoczesnych telewizorów jest połączenie ich bezprzewodowo z telefonem i możliwość przekazywania obrazu z telefonu na telewizor. Wszystko jednak się rozwija błyskawicznie. Poza tym, co warte odnotowania, również platformy satelitarne udoskonaliły swoje aplikacje na telewizory z funkcją smart. Dlatego wszyscy producenci telewizorów oferują dzisiaj urządzenia w pełni dostosowane do nowoczesnych technologii [więcej].

Prawdziwym hitem na całym świecie są dzisiaj serwisy z filmami na żądanie. Jeszcze kilka lat temu można było z nich skorzystać jedynie za pomocą komputera podłączonego do internetu. Dzisiaj można już z wszystkich tego typu serwisów korzystać za pomocą telewizora. Na przykład w telewizorach samsung możemy wejść do centrum rozrywki i wybrać dowolną aplikację oferującą tak zwane serwisy VOD. Już po kilku kliknięciach możemy obejrzeć dowolnie wybrany przez nas film. Niektóre serwisy oferują materiały odpłatnie ale jest wiele aplikacji w telewizorach samsung, w których możemy wybierać pośród setek filmów udostępnianych nieodpłatnie. To jednak nie wszystko, co oferują nowoczesne telewizory z funkcjami smart tv. Każdy telewizor samsung oraz telewizory innych producentów oferują już możliwość ściągania wybranych aplikacji ze specjalnie stworzonego dla telewizorów sklepu z aplikacjami. Jedna z bardziej znanych marek telewizorów ponoć oferuje już urządzenia z oprogramowaniem takim samym jak to, które znamy ze smartfonów. Kwestią czasu będzie możliwość pobierania gier bezpośrednio na telewizor i granie w nie bez konieczności posiadania konsoli do gier.

W tym całym technologicznym postępie można być pewnym, że firma samsung podąża za nowościami na bieżąco. Od wielu lat jest ona liderem w produkcji smartfonów i rywalizuje godnie z amerykańską konkurencją. Co więcej, firma samsung jest firmą japońską , która słynie wręcz z prześcigania się z nowymi technologiami. Zatem każdy, kto kupił bądź kupi telewizor tej marki może się spodziewać tego, że nie będzie to jedynie zwyczajny telewizor. Nowoczesne urządzenia to dzisiaj multimedialne centrum rozrywki we własnym domu. Dzięki możliwościom wynikającym z łatwego podłączania telewizora z telefonem możemy już dzisiaj przesyłać obraz z kamery telefonu na telewizor i to zupełnie bezprzewodowo. Taka funkcja ma szereg zastosowań bardzo przydatnych w codziennym życiu. Możemy znajdować się w pomieszczeniu z telewizorem na którym możemy obserwować co w swoim pokoju porabiają bawiące się dzieci. Taka funkcja przydaje się szczególnie wtedy, kiedy mamy w domu gości albo przyjęcie, ale jednocześnie chcemy mieć podgląd na to, co porabiają zostawione w swoim pokoju pociechy. Zawsze też możemy puścić naszym dzieciom na telewizorze jakąś prostą grę edukacyjną podczas kiedy sami jesteśmy zajęci na przykład przygotowywaniem obiadu. A dzięki aplikacjom udostępniającym video na żądanie możemy na dużym telewizorze obejrzeć w niedzielę jakiś familijny film. Ale taki film, którzy sami sobie wybierzemy a nie taki, który akurat leci w telewizorze.

Replies: 0 / Share:

You might also like …

Post Comment