Jeśli telefon to oczywiście już tylko smartfon

Jeśli telefon to oczywiście już tylko smartfon

Dzisiejsza młodzież, która z telefonem nie rozstaje się nawet na minutę, nie pamięta już czasów, w których telefony komórkowe służyły tylko do dzwonienia. Dzisiaj telefony to już takie małe komputerki z możliwościami porównywalnymi do tych, które są właśnie w komputerach. Co więcej, dzisiaj każdy telefon komórkowy w rękach młodego człowieka ma dotykowy ekran i nie ma takiej klasycznej klawiatury, jak kiedyś miały telefony. Czasy się zmieniły i technologia komórkowa również, ale starsi ciągle mają w pamięci pierwsze telefony samsung, które śmiało można było nazywać przy dzisiejszych telefonach cegłami. Pierwsze telefony były ogromne a poza tym, żeby z nich rozmawiać trzeba było chodzić na wzniesienia i poszukiwać zasięgu. Dzisiaj sprawa jest o wiele prostsza bo zasięg jest wszędzie. Można zadzwonić w dowolne miejsce na świecie z dowolnego miejsca na świecie. Każdy ma dzisiaj przynajmniej jeden telefon, a ich ilość przekracza w Polsce trzykrotnie liczbę dorosłych Polaków, którzy zamieszkują nasz kraj. Dzisiaj jednak telefony samsung mają już zupełnie inny wygląd i nawet nikomu nie kojarzą się z tymi pierwszymi modelami telefonów, które w Polsce pojawiły się ponad dwadzieścia lat temu. Dzisiaj to wszystko jest już piękną historią, którą można zasadniczo podziwiać jedynie na internetowych stronach poświęconych takim muzealnym technologiom.

Dzisiaj słowo telefon komórkowy kojarzy się już tylko i wyłącznie z urządzeniem typu smartfon. To jest odpowiednik słów „zminiaturyzowany laptop”, ponieważ dokładnie takie same funkcje znajdziemy dzisiaj w laptopach jak właśnie w smartfonach. W technologii komórkowej można śmiało uznać, że telefony samsung przodują dzisiaj i wyprzedzają konkurencję, która jednak robi wszystko, żeby Japończyków z tej firmy szybko dogonić. Kupujący dzisiaj telefony komórkowe nie szukają już nawet klasycznych telefonów służących tylko i wyłącznie do wybierania połączeń. Każdy telefon typu smartfon, z jakimi już tylko i wyłącznie kojarzą się telefony samsung musi mieć duży ekran z pięknym wyświetlaczem, a także dostęp do szerokopasmowego bezprzewodowego internetu oraz do szeregu funkcji ułatwiających komunikowanie się. Dzisiaj każdy telefon ma też w swoim urządzeniu dostęp do świata mobilnych gier i aplikacji, a warto od razu napisać też o tym, że gry na smartfony są prawie tak samo dobre graficznie jak gry na komputerach i laptopach. Dzisiaj chyba nikt nawet sobie nie wyobraża, że mógłby istnieć telefon, który nie miałby tych wszystkich funkcjonalności.

To, jaką telefon ma funkcjonalność nie zależy nawet od producenta. Ten może jedynie zaoferować modele urządzeń albo jakościowo lepsze albo jakościowo gorsze. Nic więcej nic mniej. I tak telefony samsung zyskują odpowiednią funkcjonalność dopiero wówczas, kiedy ściągnie się na nie odpowiednie gry, programy i aplikacje. Wtedy możemy z telefonu zapłacić w sklepie, wejść do banku i zrobić przelewy czy nawet kupić wszystko na największym portalu aukcyjnym. Warto jednak pamiętać, że to właśnie telefony samsung tworzyły historię komunikacji komórkowej i tej technologii. Pierwsze telefony, jakie się pojawiły w latach dziewięćdziesiątych w Polsce były oferowane właśnie przez tego producenta. Na telefony komórkowe był wówczas prawdziwy boom, ale dzwonienie i połączenia były szalenie drogie, kosztowały niekiedy prawdziwe fortuny. Zadzwonienie z zagranicy było możliwe, ale jeśli prowadziło się mającą gigantyczne obroty firmę. Pojedyncza osoba na wybraniu połączenia z zagranicznych wakacji mogła wówczas stracić prawdziwą fortunę. Dzisiaj te połączenia są już tak tanie, że dostępne są dla każdego. Ale dzisiaj to nie połączenia i rozmowy są najważniejszą funkcją w smartfonie ale wszystko to , co jeszcze innego on potrafi. Włącznie z tym, że dostarcza informację, rozrywkę i dostęp do jakże dzisiaj ważnych portali społecznościowych. Dzisiaj nikt sobie nawet nie wyobraża, że telefony komórkowe mogłyby być takie, z jakimi mieliśmy do czynienia kilkanaście lat temu.

Replies: 0 / Share:

You might also like …

Post Comment